Прем’єр-міністр Великої Британії Keir Starmer заявив про свою відставку та намір залишити посаду лідера Лейбористської партії. Про це він повідомив під час спеціального звернення на Даунінг-стріт у понеділок, 22 червня.
За словами Стармера, рішення було ухвалене після консультацій із королем Charles III, якому він офіційно повідомив про свій намір піти у відставку.
Політик наголосив, що діяв виключно в інтересах країни та підкреслив, що забезпечить «впорядковану передачу влади». Він залишатиметься на посаді прем’єр-міністра до завершення внутрішньопартійних виборів нового лідера.
Лейбористська партія вже готує графік виборів нового керівника. Прийом кандидатур планують розпочати 9 липня, а новий лідер має бути обраний до початку парламентської сесії у вересні.
Серед потенційних претендентів називають мера Великого Манчестера Andy Burnham, який отримав політичний імпульс після перемоги на довиборах у Мейкерфілді 19 червня.
Стармер також заявив, що буде готовий брати участь у будь-якій внутрішній боротьбі за лідерство, якщо вона відбудеться.